12.04.2024, 21:34:08

Email Adress
info@podologirem.com
Arabacıalanı Mahallesi 611 Sokak
No: 9 Daire: 4 Serdivan/ Sakarya
Phone
0551 649 41 66

Orthopedics and Traumatology

Medikal El Bakımı:
Eller, yüzden sonra vücudun en çok dış etkilere açık olan bölgeleridir. Bu sebeple ellerin belli periyotlarla yapılacak medikal el bakımına ihtiyacı vardır. Hem estetik hem de hijyenik açıdan çok önemli olan el tırnakları pek çok hastalığın taşıyıcısı olabilir.

Hatalı yapılan manikürlerde, tırnağın canlı bölümünü dış etkilerden, enfeksiyonlardan koruyan et  derin olarak kesilebiliyor. Bu durum, tırnak yatağının ve bir süre sonra uçtan derinlere doğru parmağın her türlü dış etkiye açık hale gelmesine neden oluyor. Podologlar tarafından uygulanan medikal el bakımında, bu et bölümü kesilmeden, sadece ölü kısım özel uçlar (frezeler) yardımıyla temizlenir.

Tırnak batması, mantar oluşumu ve tırnak kalınlaşması el tırnaklarında da görülebilir. Uygun aralıklarla uzman kişiler tarafından, hijyenik ortamda, steril cihazlarla yapılan el bakımları sağlıklı sonuçlar verir.

Ayrıca uygulanacak peelingler, ellerdeki ölü dokuyu temizler, güneşten ya da yaşlılıktan oluşabilecek lekelenme riskine karşı cildi tazeler.

The page was created in 2.6174 seconds.