08.12.2023, 18:11:10

Email Adress
info@podologirem.com
Arabacıalanı Mahallesi 611 Sokak
No: 9 Daire: 4 Serdivan/ Sakarya
Phone
0551 649 41 66

İyontoforez Tedavisi

El/ Ayak Terlemesine İyontoforez Tedavisi:

Aşırı terleme (hiperhidroz) çevre koşulları ve vücudun ısı kontrolünden bağımsız olarak fazla miktarda terleme durumudur. Genellikle bölgesel olarak ayaklar, avuç içleri veya koltuk altında daha fazla görülür.

İyontoforez işlemi, doğru akımın uygulanmasıyla cilt yüzeyinden iyonize bir maddenin sokulması olarak tanımlanabilir. Yapılan çalışmalarda hiperhidrozu önlemede % 90’ a yakın bir başarı elde edildiği görülmektedir.

İyontoforez, el ve ayaklara, musluk suyu içerisinde 15-25 miliamperlik elektrik akımın bir cihaz ile uygulanması işlemidir. Avuç içi ve ayak tabanında görülen aşırı terlemenin tedavisinde kullanılır. Ameliyat olmak istemeyen, ameliyat dışı terleme tedavisi yöntemini kullanmak isteyen el-ayak ve koltuk altı aşırı terlemesi olan hastalar için kullanılır. 20'şer dakikalık seanslar halinde toplam 20 seans olacak şekilde uygulanır.

İyontoforez güvenli ve ağrısız bir işlemdir. Önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kalp pili veya önemli bir implantı bulunan ve hamile kişiler dışında herhangi bir sorun yaratmadan kullanılabilir.

The page was created in 0.4747 seconds.